MIDOCAR Vitan Cariere

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

  1. Cariera
  2. Tehnician diagnoza
14.03.2019
Tehnician auto

MIDOCAR Vitan

Tehnician diagnoza

Cerinte:
- Studii finalizate in domeniul tehnic sau echivalente;
- Experienta minim 1 an pe un post similar ( experienta in concernul VW prezinta un avantaj);
- Cunostinte medii de operare pe calculator;
- Poseda permis de conducere.

Responsabilitati:
- Efectueaza lucrari conform documentatiei si indicatiilor de lucru primite de la Tehnician sau Sef de Atelier;
- Verifica starea generala a autovehiculelor clientilor, determina si se documenteaza despre defectiunile aparute pentru a fi remediate.
- Observa calitatea produsului si raporteaza cazurile de daune conform normelor din manualul de utilizare Service Technik;
- Aplica profesional toate informatiile referitoare la metode de reparatie si verificare;
- Raspunde de corectitudinea si calitatea lucrarilor efectuate precum si de necesarul de piese dat;
- Raspunde de autoturismul repartizat spre reparare pana la finalizarea lucrarilor;
- Raspunde administrativ sau dupa caz penal, de nerespectarea indicatiilor de reparatie din documentatia tehnica sau din dispozitiile legale ale Autoritatilor Romane;
- Raspunde administrativ sau dupa caz penal, in cazul disparitiei SDV-urilor din inventarul propriu si solitar cu ceilalti muncitori in cazul disparitiei sau deteriorarilor SDV-urilor din magazia de scule;
- Informeaza Gestionarul Magazie si SDV-uri, in legatura cu deteriorarea, disparitia sau lipsa unor SDV-uri, a consumabilelor pentru sculele si utilajele aflate in inventar propriu sau in atelier;
- Participa la scolarizarile organizate de societate sau de importator.

Persoanele interesate pot trimite un CV, insotit de o scrisoare de intentie in care se mentioneaza postul pentru care se aplica, pe adresa de e-mail [email protected] sau prin fax, la numarul 0374.236.486.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.
Toate aplicatiile sunt confidentiale.
In cazul in care doriti sa aplicati pentru un post in cadrul companiei noastre, altul decat cele disponibile acum, contactati-ne! CV-ul dumneavoastra va fi inregistrat in baza noastra de date, iar cu prima ocazie, veti fi contactat.

030138 Bucuresti
Splaiul Unirii 643-673
Telefon +40 374 236 401